از اینکه فوت و فن کار خودمان را با دیگران به اشتراک می‌گذاریم هیچ نگران نیستیم، چون هر روز چیز جدیدی برای گفتن داریم

سوالات متداول

 


شرکت در این برنامه چه مزایایی برای من دارد؟
اطلاعات بیشتر رو در این صفحه بخونید.
 
رشته من رشته ای غیر مرتبط با تکنولوژی و مدیریت می باشد، آیا باز هم می تونم شرکت کنم؟
صد در صد! در رویداد های استارتاپ ویکند تهران از همه رشته ها شرکت کننده داشته ایم (پزشکی، صنایع، غیره).اگر شما روحیه کارآفرینی دارید و علاقه مند به تکنولوژی هستید می توانید با شرکت در رویداد استارتاپ ویکند شروع یک کسب و کار را تجربه کنید.
 
چه نوع ایده ای باید بدیم؟
ایده های مطرح شده در استارتاپ ویکند اصولا ایده هایی حول محور تکنولوژی و اینترنت هستند. برای مثال یک وب سایت، نرم افزار تحت وب، نرم افزار موبایل و … ایده های مناسب برای استارتاپ ویکند هستند.
 
آیا حتما باید ایده داشته باشم؟
شما می توانید در صورتی که ایده ای هم ندارید در برنامه شرکت کنید و یکی از نقش های (طراحی، فنی و یا کسب و کار) را در یکی از تیم ها ایفا نمایید.
 
می تونم ایده ای که دارم روش کار میکنم مطرح کنم؟
ما پیشنهاد می کنیم که این کار رو انجام ندین. اینجا محلی برای آموزش و شبیه سازی راه اندازی کسب و کار هست. پس ایده های جدید بیارین.
 
چیکار کنم که ایده ام دزدیده نشه؟
توصیه میکنیم که شما این رویداد را مکانی برای تبادل ایدهایتان و آشنا شدن با ایده های دیگران ببینید. شاید ایده ای را بشنوید که مکمل ایده ی شما باشد؛ شاید ایده ی شما بارها در مرحله ی اجرا تغییر کند. ما در استارتاپ ویکند یاد میگیریم که عامل موفقیت استارتاپ ها ایده شون نیست بلکه نحوه اجرا و اعضای تیم هستند که باعث موفقیت و یا شکست یک پروژه میشوند.
 
اگر ایده من انتخاب نشد چی؟
استارتاپ ویکند غیر از مکانی برای تبادل ایده، مکانی هست برای آشنا شدن بیشتر با افراد متخصص در رشته های مختلف و تجربه کردن مراحل اجراییه یک پروژه استارتاپ. اگر ایده شما انتخاب نشد، شما همچنان در پروژه ای جذب میشوید و با مشورت دادن و بکار گرفتن از دانشتان به پیشرفت و پیروزی آن کمک می کنید.
 
کجا ثبت نام کنم؟
شما می توانید به آدرس myevent.ir/swisfahan1 مراجعه و مراحل ثبت نام را دنبال نمایید. پس از ثبت نام و پرداخت وجه کارشناسان ما در خاورزمین با شما تماس گرفته و مراحل ثبت نام را پیگیری می نمایند. در صورتیکه پرداخت الکترونیک برای شما میسر نیست می توانید با  کمیته ثبت نام 2656586-0311 تماس گرفته و درخواست خود را اعلام نمایید.
 
چرا باید پول بدم؟
برگزاری این رویداد خرج داره! شما با پرداخت وجه هم قسمتی از مخارج مکان، مارکتینگ و نهار و شام (6 وعده) را پرداخت میکنید و هم به خودتان و دیگر شرکت کنندها نشان میدهید که حضور شما جدی است و می خواهید نهایت استفاده را از استارتاپ ویکند ببرید. لازم به ذکر است که قیمت بلیط این رویداد در اکثر نقاط جهان معادل 100 دلار می باشد.
 
انتخاب نوع بلیط برای چیه؟
در این رویداد افراد به گروه های مختلف (فنی ، طراحی و تجاری) تقسیم می شوند ، ما برای حفظ تعادل در ترکیب تیم ها باید بدانیم که شما در چه گروهی قرار خواهید گرفت. تا در همه تیم ها افرادی با تخصص های مختلف وجود داشته باشند.
 
اگه منصرف شم پولمو پس میدین؟
تا یک هفته قبل از برگزاری مراسم می تونید درخواست انصراف کنید و پول به حساب شما عودت داده خواهد شد.
 
تخفیف دانشجویی ندارین؟
معمولا تخفیف دانشجویی لحاظ می شود برای اطلاع بیشتر در صفحه ثبت نام مراجعه کنید.
 
چی با خودم بیارم؟
لپ تاپ، شارژ، کارت ویزیت، دوربین، خلاقیت و انرژی!
 
من از شهر دیگری در برنامه شرکت خواهم کرد. آیا امکان اسکان من در محل برگزاری وجود دارد؟
متاسفانه امکان ارائه فضای اسکان شبانه برای شرکت کنندگان در محل برگزاری مراسم وجود ندارد. ساعت کار تیم ها بر روی پروژه ها تا ساعت ۱۰ شب بوده و آغاز فعالیت ها در روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۸ صبح خواهد بود.
 
چطوری خودم را برای این برنامه آماده کنم؟
سعی کنید که در مورد شرکتهای استارتاپ، موفقیتها و شکستهایشان تحقیق کنید. اگر ایده ای را میخواهید مطرح کنید مطمئن شوید که:
- تحقیقهای لازم و کافی را در مورد ایدیتان انجام دادید و بازار را تا حد امکان میشناسید.
- زمان ارائه ی ایده 60 ثانیه بیشتر نمی باشد. برای جذابیت هر چه بیشتر پیشنهاد میکنیم که در روزهای قبل از برنامه خیلی روی ارائه دادن ایده تمرین کنید.
در ضمن استراحت کافی قبل از برنامه.
 
در زمان برگزاری
چهارشنبه و پنجشنبه و جمعه چه خبره؟